Nagyon elégedettek voltunk a számokkal

Ifj. Kanyik Antal: Nagyon elégedettek voltunk a számokkal

Megtartva idei jó szokásunkat a Szilveszter Rallye-ra is nagy csapattal érkeztünk, azért, hogy vidáman búcsúzzunk el a 2022-es évtől. Elárulhatom már itt az elején, hogy nem csalódtunk, jó verseny volt Mogyoródon, ráadásul ki így, ki úgy, de minden párosunk a célban fejezte be az elmúlt esztendő legutolsó futamát – foglalta össze gyorsan Anti a Hungaroringen eltöltött napok eredményét.

Angyal Tamásék, Kókai Gáborék, Vida Peterék, Kovács Dominikék, Plesz Márkék, Holecz Andrásék élesben álltak rajthoz, majd a futam végén Cseh Vili is beült a Skoda Fabia R5-be, hogy egy jótékonysági liciten résztvevő nyertest megautóztasson. A terv mindössze annyi volt a fiúknál és a csapatnál is, hogy kikapcsolódjunk, beszélgessünk, mókázzunk, levezessük az éves feszültséget, ehhez még egy boxot is sikerült találnunk, amit versenyzőtársakkal közösen béreltünk ki. Elsősorban Angyal Tomiéknak segédkeztünk, de Vida Petinek is igyekeztünk jó beállításokat és gumikat találni, miközben a szemünket természetesen minden Kanyik Motorsport-os versenyzőpároson rajta tartottuk. Tamásék a 106-ik helyről fokozatosan kapaszkodtak felfelé és 71. pozícióban zárták a futamot, ami szép teljesítmény a meglátásom szerint. Petiék pályafutásuk során először versenyeztek Skoda Fabia R5-el, amivel barátkoztak, de ügyesek is voltak, az abszolút 15. helyet csípték el a verseny végén. A testvéréék, Vida Szabolcsék pedig a Top10-be verekedték be magukat, szintén Fabia R5-el a 8-ikak lettek. Plesz Márkék Ladájának az első napon eltört a féltengelye, ám másnap visszaálltak a mezőnybe. Kókai Gabiék a kategóriájuk elsőségéért voltak harcban, de sajnos egy kisebb műszaki hiba miatt „csak” másodikak lettek. Cserében viszont nagyon finom Székelykáposztát készített Gabi a depóban. Holecz Andrásék Suzukijában – ők nem a csapatunk tagjai, de nagyon jóban vagyunk velük, segítjük őket is – szintén a féltengely tört el az utolsó előtti szakaszon. Ez már nem az első ilyen eset az autó életében, megoldást kell találni a problémára. A Kovács család és Perge Gyuriék is remekül nyomták a gázt, Dominikék a 63., Gyuriék pedig az összetett értékelés 10. helyén búcsúztak el 2022-től. Ezekkel a számokkal tökéletesen elégedettek vagyunk, gratulálunk minden versenyzőnknek! Mira és Julcsi is kilátogatott velem a versenyre, ők is jól érezték magukat, mindenki pozitív hangulatban, jó élményekkel tért haza a Hungaroring-ről. Egyetlen dolog miatt voltunk nagyon szomorúak, mégpedig Kaposi László váratlan és mindenkit megdöbbentő halálhíre miatt, a családjának,

barátainak, hozzátartozóinak ezúton szeretném kifejezni őszinte részvétünket a Kanyik Motorsport teljes csapatának a nevében.

Sokat nem fogunk pihenni, januárban még kiveszünk néhány nap szabadságot, de hamarosan nekilátunk a munkának, megkezdjük a felkészülést a 2023-as szezonra. A versenyzőink sikeresen zárult 2022-es éve után úgy néz ki, hogy újabb versenyautóval, vagy versenyautókkal bővülhet a csapatunk, ám erről még bővebbet nem mondhatok, mivel tárgyalásban vagyunk jelenleg is. Büszkeséggel tölt el, hogy megkeresésnek nem vagyunk híján, amint kiderül, hogy hogyan alakulnak a 2023-as bajnoki versenynaptárak, utána kiderül, hogy kik lesznek azok, akikkel az idei évben (is) együtt tudunk majd dolgozni – zárta a beszélgetést Ifj. Kanyik Antal.

Mindenkinek sikerekben gazdag, boldog új évet kívánunk!